W jaki sposób szybko i skutecznie sprzedać naszą nieruchomość? Jak sprawić, aby jednocześnie otrzymać za nią odpowiednią cenę, która będzie odpowiadała przynajmniej wartości rynkowej danej nieruchomości? W jaki wreszcie sposób skonstruować odpowiednią umowę, aby późniejszy nabywca nie miał do nas roszczeń w związku z ewentualnymi wadami w nieruchomości, o których my sami nie wiedzieliśmy?

Profesjonalna pomoc!

Najprostszym i zarazem najlepszym sposobem sprzedaży nieruchomości jest skorzystanie z oferty profesjonalnego pośrednika w sprzedaży nieruchomości – biura nieruchomości. Już na samym początku rozważań na temat korzyści płynących z posiadania profesjonalnego pośrednika trzeba wspomnieć, że biuro nieruchomości świadczy kompleksowe usługi przez cały nasz proces sprzedaży nieruchomości – od momentu powzięcia decyzji o sprzedaży danej nieruchomości aż po moment finalizacji transakcji. Tym samym jesteśmy pod czujnym okiem profesjonalistów, którzy na każdym kroku będą dbali o fakt sprzedaży naszej nieruchomości.

Przepisy prawne?

Sprzedając nieruchomość i zarazem będąc mamionym szybkim otrzymaniem pełnej kwoty sprzedaży możemy wpaść w wiele różnorodnych pułapek, które pozbawią nas nie tylko pieniędzy, ale również i samej nieruchomości. Nie znając przepisów prawnych, jak i nie mając rozeznania na rynku nieruchomości bardzo łatwo podejmować nietrafione decyzje i podpisywać umowy, które nas, jako sprzedającego, nie będą w żadnym stopniu chroniły. Tym samym możemy niejako sami wyzbyć się przysługujących nam praw i postawić się automatycznie w gorszej od kupującego pozycji!

Stan prawny nieruchomości

Biuro nieruchomości przed sprzedażą naszej nieruchomości powinno dokładnie sprawdzić stan prawny nieruchomości – jeżeli coś nie będzie się w nim zgadzało to powinno powstrzymać się ze sprzedażą i natychmiast nas zawiadomić. Jeżeli będzie to możliwe to również biuro nieruchomości powinno podjąć odpowiednie kroki prawne mające na celu wyprostowanie stanu prawnego naszej nieruchomości – znacznie łatwiej sprzedać nieruchomość, która w żaden sposób nie jest obciążona długami, czy innymi wadami prawnymi, o których powinien nas zawiadomić pośrednik.

Podsumowując, skorzystanie z usług profesjonalnego pośrednika w obrocie nieruchomościami może nas uchronić od wielu potencjalnych problemów w późniejszym czasie, a także sprawić, że sprzedaż naszej nieruchomości będzie znacznie szybsza i przyjemniejsza. Czy warto zatem ryzykować wartością całej nieruchomości stawiając sobie za cel oszczędność kilku procent wartości transakcji sprzedaży na usługach biura nieruchomości?

Sprawdź także: http://biuro-partner.com/biuro-nieruchomosci-w-trojmiescie-gdansk-sopot-gdynia/