Promocja firmy w internecie nie jest wcale sprawą trudną i kosztowną. Wręcz przeciwnie, o ile ma się „głowę na karku” marketing internetowy można robić tanio a nawet zupełnie za darmo.

Jeśli więc prowadzisz małe przedsiębiorstwo możesz je wypromować za pomocą kilku sprawdzonych ale często niedocenianych sposobów.Oto one:

  1. Ogłoś się! Istnieje mnóstwo stron internetowych, na których możesz powiadomić innych o swojej ofercie. Jak? Bardzo prosto. Wystarczy napisać własne ogłoszenie i umieścić je w sieci. Niestety, strony udostępniające takie ogłoszenia „też muszą z czegoś żyć”. Dlatego jeśli chcemy solidnie się promować, warto wykupić odpowiednie wyróżnienie naszego ogłoszenia. Może być to zwykłe podkreślenie bądź też wyższa pozycja w lokalnej bazie ogłoszeń.
  2. Skorzystaj z możliwości serwisów internetowych. Czy wiesz jaka siła marketingu internetowego drzemie w ‚”zwykłym fejsie”? Jeśli nie, to spróbuj stworzyć na nim stronę ze swoją ofertą i wykup tani pakiet promocyjny. Już wkrótce zobaczysz, że liczba polubień Twojego facebookowego serwisu szybko się zwiększy a Ty sam będziesz mógł liczyć swoje zwiększające się dochody. Jeśli jednak nie chcesz płacić daniny dla Facebooka, możesz wypromować swoją stronę informując o jej istnieniu swoich znajomych. Dzięki efektowi domina masz szansę na powolny wzrost zainteresowania Twoim produktem.
  3. Wykorzystaj moc drzemiącą w komunikatorach internetowych. Korzystasz z GG, Kadu albo innych, podobnych aplikacji? Wystarczy, że z ich poziomu stworzysz swój profil, opiszesz go nazwą swojej firmy albo ogólną nazwą oferowanego przez siebie produktu i pochwalisz się swoim numerem np. na Facebooku czy też innych serwisach społecznościowych. Nic tak nie zwiększa możliwości Twojej firmy jak bezpośredni kontakt z Klientem.
  4. Wypełnij swoją stronę www dobrej jakości treścią. Najlepiej, jeśli pochwalisz się tym, co w Twojej ofercie jest najlepsze. Co ważne – rób to w sposób składny. Marketing internetowy to także merytoryka.
  5. Skorzystaj z mocy drzemiących w forach internetowych. Nie musisz się tam wciąż pojawiać. Owszem, możesz założyć forum społeczności skupionej wokół Twojego produktu ale na samym początku dobrze będzie pokazać innym jak działasz. Wystarczy, że co jakiś czas na często odwiedzanym forum wprowadzisz treść prowadzącą do Twojej strony. Większa liczba wejść jest w tym przypadku gwarantowana. O ile rzecz jasna osoby te znajdą na Twojej stronie coś ciekawego…

Podsumowując, istnieje wiele darmowych sposobów na promocję Twojej firmy (patrz strony www) w internecie. Od Ciebie zależy, czy wykorzystasz te sposoby.