Okres urlopowy to czas wyjazdów a zdecydowana większość osób decyduje się na wypoczynek nad morzem, ponieważ w tym właśnie miejscu można nie tylko odpocząć, ale również spędzić ciekawie czas zwiedzając okoliczne atrakcje turystyczne. Nadmorskie miasta mają wiele zalet, dlatego też czas spędzony nad Bałtykiem z pewnością pozostanie w pamięci na wiele długich lat. Gdzie jednak warto pojechać i jakie zalety nadmorskich miast wypoczynkowych przyciągają prawdziwe tłumy turystów?

Łeba i jej atrakcje

Niewątpliwą zaletą polskiego wybrzeża są przede wszystkim piaszczyste plaże, które uważane są na całym świecie za najpiękniejsze w całej Europie. Ciekawą propozycją na spędzenie wakacji nad Bałtykiem jest z pewnością pobyt w Łebie, na której terenie znajdują się urokliwe wydmy będące jedną z największych zalet tego miejsca. Atrakcyjne piaszczyste mierzeje, które odcinają od Morza Bałtyckiego jeziora oraz zatoki to kolejny powód, dla którego warto przyjechać w te strony. Wielu turystów wybierając się nad morze, marzy o spokoju oraz oderwaniu się od codziennej rzeczywistości, dlatego też Łeba nadaje się do tego idealnie.

Międzyzdroje

Kolejnym ciekawym kierunkiem na udane wakacje są Międzyzdroje, które oprócz piaszczystych plaż mają do zaoferowania wiele interesujących atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Niebywałą zaletą tego miasta jest z pewnością to, iż można się w nim natknąć na wielu znanych ludzi, gdyż każdego roku znane osobistości odlewają kształt swojej dłoni na popularnej Promenadzie Gwiazd. W Międzyzdrojach znajduje się ponadto ciekawe Muzeum Figur Woskowych, molo będące również przystanią morską, a także liczne szlaki turystyczne, którymi można udać się na ciekawą wycieczkę krajoznawczą.

Sopot

Łeba oraz Międzyzdroje położone są po zachodniej części Bałtyku, jednak nie należy zapominać o wschodniej części, którą również charakteryzuje wiele zalet. Jednym z ciekawszych miast po drugiej stronie wybrzeża jest Sopot przyciągający każdego roku prawdziwe tłumy turystów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Przepiękne molo, Latarnia morska, a także liczne zabytki architektury to jedynie część tego, co można zobaczyć, wybierając się do Sopotu. Bardzo dużą zaletą tego miasta jest również to, iż każdego roku w Sopocie organizowane są liczne festiwale oraz cykliczne imprezy, dzięki którym można nie tylko spędzić ciekawie czas, ale również poznać nowe osoby. Jednymi z najciekawszych propozycji wynajmu apartamentów prezentuje Sanhaus Apartments, oferujący nolegi niemal w całym Sopocie. Sopot to ponadto uzdrowiskowe miasto, dlatego też osoby mające problem ze zdrowiem powinny być zadowolone z wakacji spędzonych właśnie w tym miejscu.